Left Continue shopping
Your Order

You have no items in your cart

Dovanų kuponai
From €5000
Show options

Carl Tielsch & Co

Carlas Robertas Tielschas (1815–1882) buvo vokiečių prekybininkas, įkūręs „Carl Tielsch & Co“ porceliano gamyklą.

1845 m., Paskatintas Carlo Kristerio kaip porceliano verslininko, Tielschas 1845 m. Įkūrė Altwasser vietovėje (šiandien Stary Zdrój, Valbžicho rajonas) kartu su savo partneriu Gideonu von Wallenbergu (bankininku iš Vroclavo) įkūrė porceliano gamykla Carl Tielsch & Co. 1861 m. Tielschui buvo suteiktas karališkojo prekybos patarėjo vardas, pripažįstant jo indėlį į Silezijos pramonę.

Viena iš Carl Tielsch sėkmės priežasčių nuo pat pradžių buvo ta, kad jis turėjo labai didelį produktų asortimentą, pradedant įprastais namų apyvokos daiktais, įskaitant Viešbučiams ir baigiant prabangos prekėmis. Be to, jo dirbinius kūrė geriausi dizaineriai ir dekoratoriai. Iš pradžių Tielsch savo gaminius žymėjo tik inicialais „TPM“, kuris reiškia „Tielsch Porzellan-Manufaktur“. Kadangi jis atrodė panašus į „KPM“, kurį naudojo „Königlich Preußische Porzellanmanufaktur“, iš pradžių buvo pridėtos dvi gyvatės, susirangiusios aplink statrą, o nuo 1847 m. Jas visiškai pakeitė erelis.

Carlas Tielschas mirė eidamas 67-uosius metus. Jo sūnus, verslininkas ir atsargos karininkas Egmontas Tielschas taip pat dirbo socialinį darbą ir užsitarnavo sau labai gerą reputaciją. Jis tęsė savo tėvo darbą ir netrukus galėjo pradėti planuoti papildomą gamybos vietą Altwasser, kuri tada buvo oficialiai atidaryta 1906 m. Sausio 1 d.

1932 m. Tielsch susijungė su Hutschenreuther (kitas sprendimas, kuriam įtakos turėjo Hugo Auvera) ir Altwasser gamykla tapo C.M. padaliniu. „Hutschenreuther“ įmonė. Vis tiek išlaikant nuolatinį 1200 darbuotojų skaičių, viskas sekėsi kelerius ateinančius metus, tačiau 1945 m. Gegužės 8 d. Valdenburgo miestą užėmė Rusijos kariuomenė, ir gamykla buvo nacionalizuota ir atiteko Lenkijos vyriausybei.

Valstybės dalyvavimas versle užsitikrino finansavimą senesnių technologijų tyrimams ir atnaujinimui, o ateinančius keturiasdešimt metų objektas buvo viena iš pagrindinių Lenkijos porceliano gamybos vietų ir sugebėjo sukurti labai gerą tarptautinę reputaciją dėl savo kokybės ir meistriškumo. .

Nuo 1992 m. Objektas buvo pakartotinai privatizuotas ir pakeistas į akcinę bendrovę. Pagrindiniai akcininkai yra Swierczynskių ir Kulakowskių šeimos, kurios ilgą laiką dalyvavo versle kaip darbininkai ir direktoriai. 15 procentų akcijų liko Lenkijos valstybės rankose.

Verslas buvo visiškai privatizuotas 2007 m. Nuo to laiko verslas gana sėkmingai bando apginti savo poziciją nuo užsienio, ypač Kinijos, konkurencijos.