Left Tęsti apsipirkimą
Jūsų užsakymas

Jūsų krepšelyje nėra prekių

Dovanų kuponai
Nuo €5000
Rodyti pasirinkimus

Meissen

„Meissen“ porcelianas buvo pirmasis europietiškas kietos pastos porcelianas. Ankstyvuosius eksperimentus 1708 m. Atliko Ehrenfriedas Waltheris von Tschirnhausas. Po mirties tą spalį Johannas Friedrichas Böttgeris tęsė von Tschirnhaus darbą ir atvedė į rinką tokio tipo porcelianą, kurį finansavo Lenkijos karalius ir Saksonijos rinkėjas Augustas Stiprusis. Porceliano gamyba karališkame fabrike Meisene, netoli Dresdeno, prasidėjo 1710 m. Ir priviliojo menininkus bei amatininkus įsteigti, be abejo, garsiausią visame pasaulyje žinomą porceliano gamintoją.

Parašo logotipas - sukryžiuoti kardai - buvo pristatytas 1720 m., Siekiant apsaugoti jo gamybą; esą kardų ženklas yra vienas seniausių egzistuojančių prekių ženklų. Anglų kalba Dresdeno porcelianas kadaise buvo įprastas šių dirbinių terminas, ypač figūros; taip yra todėl, kad Meisenas yra geografiškai netoli Drezdeno, kuris yra Saksonijos sostinė.


 

Zwiebelmuster „Svogūnų“ raštas iš pradžių buvo pavadintas „svogūnėlių“ raštu. Nors jie buvo modeliuojami pagal Kinijos porceliano dailininkų pirmą kartą pagamintą modelį, kuriame buvo Saksonijoje nepažįstamų granatų, 1740 m. Meiseno gamykloje pagamintos lėkštės ir dubenys sukūrė savo stilių ir jausmą. Tarp ankstyviausių Kinijos pavyzdžių yra ankstyvosios Ming dinastijos pabloginti mėlyni ir balti porcelianai. Meiseno tapytojai sukūrė hibridus, panašius į europiečiams labiau pažįstamą florą. Vadinamieji „svogūnai“ visai nėra svogūnai, bet, pasak istorikų, greičiausiai yra persikų ir granatų mutacijos, sukurtos remiantis originaliu kinų modeliu. Dizainas yra kelių gėlių motyvų grupė, kurios centre yra bijūnai ir astrai, o aplink bambuko stiebą vyniojami stiebai.

Iki XVIII amžiaus pabaigos kiti porceliano fabrikai kopijavo „Meissen Zwiebelmuster“. XIX amžiuje beveik visos Europos manufaktūros pasiūlė versiją, su atspausdintais kontūrais, kurie buvo nuspalvinti rankomis. 18-ajame dešimtmetyje Enocho Wedgwoodo modelis buvo žinomas kaip „Meissen“. Šiandien japonų kalba vadinama „Mėlynasis Dunojus“ yra gerai žinoma ir pateikiama tarp indų modelių.

„Meissen“ išliko dominuojančia Europos porceliano gamykla ir stilistinių naujovių lydere, kol šiek tiek pralenkė nauji stiliai, kuriuos 1760-aisiais įvedė Prancūzijos „Sèvres“ gamykla, tačiau iki šiol išliko pirmaujančia gamykla. Tarp naujovių, kurias pradėjo Meissenas, yra porceliano figūrėlės ir europietiškų dekoratyvinių stilių įvedimas, pakeičiantis ankstyviausių jo gaminių Azijos dekoravimo imitaciją.

 

Nuo 1991 m. Manufaktūra veikia kaip Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen GmbH, kurios savininkas yra Saksonijos laisvoji žemė. Įmonė yra viena iš pirmaujančių pasaulyje porceliano gamintojų ir viena seniausių bei tarptautiniu mastu žinomiausių vokiečių prabangos prekių ženklų