Left Tęsti apsipirkimą
Jūsų užsakymas

Jūsų krepšelyje nėra prekių

Dovanų kuponai
Nuo €5000
Rodyti pasirinkimus

Herend

Šio garsaus prekės ženklo istorija prasidėjo 1825 m. mažame Herend kaimelyje Vengrijoje. Gamyba prasidėjo nuo tikslaus senovės Kinijos ir Meiseno porceliano technologijos ir tapybos atkūrimo. Herend porcelianas tradiciškai gaminamas ir puošiamas tik rankiniu būdu. Šiai porceliano manufaktūrai suteiktas imperatorių ir karalių rūmų tiekėjo titulas. Herend porcelianas gerai žinomas kolekcionieriams.

Herendas savo dizainą demonstravo pirmojoje Vengrijos taikomosios dailės parodoje, Vienos parodoje 1845 m., Didžiojoje parodoje Londone, 1851 m., Visų tautų pramonės parodoje Niujorke, 1853 m. Ir „Exposition Universelle“ Paryžiuje, 1855 m. išpopuliarėjo ir buvo gauta įsakymų kelių karališkų teismų vardu: karalienės Viktorijos, Austrijos Pranciškaus Juozapo I, Meksikos imperatoriaus Maksimiliano.

Pirmiesiems klientams buvo įvardyti keli gerai žinomi modeliai: (karalienė Viktorija, Esterházy, Batthyány, Rothschild, Apponyi). 1865 m. Pranciškus Juozapas I suteikė kilnų titulą Fischeriui, įvertindamas jo porceliano meno darbą. Nuo 1872 m. Karaliaus rūmų tiekėjas Móras Fischeris Farkasházy turėjo teisę naudoti uždarytos Vienos manufaktūros formas ir modelius.

  

1874 m. Fischeris atidavė manufaktūros valdymą savo sūnums. Šie vyrai pakeitė įmonės dėmesį nuo meninės kūrybos, o pardavimai ėmė mažėti. Gamykla turėjo keletą savininkų ir beveik bankrutavo. Šimtmečio pabaigoje fabriko savininku tapo įkūrėjo anūkas Jenő Farkasházy. Farkasházy buvo apmokytas keramikas, įgijęs patirties užsienio gamyklose ir pradėjęs kurti naujus dizainus bei atgaivinti tradicinius modelius. Jis taip pat pristatė naujoves 1900 m. Paryžiuje ir 1901 m. Sankt Peterburge.

Tarpukariu nuo Fischerio amžiaus buvo tęsiamas ribotas tradicinių produktų dauginimas. Taip pat buvo pagamintos Vengrijos figūros, Vengrijos skulptorių darbų kopijos. Po komunizmo žlugimo Vengrijoje gamykla buvo privatizuota, o dabar 75% jos valdybos ir darbuotojų priklauso. Nuo 2006 m. Gamykla yra pelninga ir eksportuoja į daugiau nei 60 pasaulio šalių. Pagrindinės jo rinkos yra Italija, Japonija, Rusija ir JAV. 

Ši manufaktūros yra pasaulinio lygio, viskas rankų darbo, aukščiausius

standartus atitinka, tiek praeityje, tiek dabar laimi aukso medalius, puošia pačius prabangiausius namus.