Left Tęsti apsipirkimą
Jūsų užsakymas

Jūsų krepšelyje nėra prekių

Dovanų kuponai
Nuo €5000
Rodyti pasirinkimus

KPM Berlin

Karališkąjį porceliano fabriką Berlyne (vok. Königliche Porzellan-Manufaktur Berlin, sutrumpintai kaip KPM), dar vadinamą Berlyno karališkąja porceliano manufaktūra ir kurio gaminiai paprastai vadinami Berlyno porcelianu, 1763 m. Įkūrė Prūsijos karalius Frederikas II (žinomas kaip Frederikas Didysis). Tačiau tikroji jo kilmė yra trijose privačiose įmonėse, kurios, vainikuodamos karūną, nuo XVIII amžiaus vidurio bandė Berlyne įkurti „baltojo aukso“ (t. Y. Porceliano) gamybą.

Įmonės logotipas yra kobalto mėlynas skeptras, kuris yra antspauduotas (nutapytas iki 1837 m.) Ant kiekvieno gabalo. Visus KPM pagamintus dažytus kūrinius pasirašo tapytojas. KPM vis dar gamina iki šiol; kiekvienas indų ir dekoratyvinio porceliano gabalas yra visiškai unikalus.

Per savo istoriją KPM gamino daugybę indų formų ir porceliano figūrėlių. Kai kurios formos beveik nepakeitė formos per 200 gamybos metų. Frederikas Didysis, kuris kaip savininkas juokaudamas save vadino savo „geriausiu klientu“, per savo gyvenimą buvo užburtas rokoko stiliaus; šio meninio stiliaus kulminaciją galima pamatyti jo pilyse.