Left Continue shopping
Your Order

You have no items in your cart

Dovanų kuponai
From €5000
Show options
Seniausi ir žymiausi pasaulyje natiurmortai – nutapyti dar prieš mūsų erą!

Seniausi ir žymiausi pasaulyje natiurmortai – nutapyti dar prieš mūsų erą!

Ankstyviausi žinomi natiurmorto paveikslai buvo sukurti egiptiečių dar XV amžiuje prieš Kristų. Senovės laidojimo vietose buvo aptikti laidotuvių paveikslai su maistu, įskaitant pasėlius, žuvį ir mėsą. Garsiausias senovės Egipto natiurmortas buvo aptiktas Mennos kape, kurio sienas puošė išskirtinai detalios kasdienybės scenos.

Vėliau, pasaulyje įsigalėjus krikščionybei, natiurmortuose vaizduojamiems daiktams būdavo teikiama simbolinė reikšmė. Na, o šešiolikto amžiaus pradžioje, mokslui įgaunant vis didesnę reikšmę, religinės temos mene ėmė po truputį atsitraukti į šalį, todėl menininkai ėmė stebėti ir fiksuoti gamtos pasaulį bei kasdienius daiktus atskirai, be religinio ar mitologinio konteksto. Būtent tuo metu ir suklestėjo Natiurmorto žanras.

Štai keletas geriausių visų laikų natiurmorto žanro paveikslų.

Tikroviško vaizdavimo ir dramatiško apšvietimo paveiksluose pradininku laikomas Italų menininkas Caravagio. Abu šiuos aspektus jis pritaikė natiurmorte „Basket of fruit“. Be itin realistiško vaisių vaizdavimo, šis paveikslas žavi ir intriguoja jame pavaizduotais pakirmijusiais vaisiais. Diskutuojama, ar meistras taip tapė todėl, kad tik tokius vaisius turėjo, ar todėl, kad norėjo perteikti gilesnę prasmę.

Amerikietis Pieteris Claeszas buvo vienas svarbiausių savo laikų natiurmortų tapytojų. Jis garsėja vanitas arba natiurmortais, kuriuose yra mirties ar pokyčių simboliai, primenantys apie jų neišvengiamumą. „Vanitas with Violin and Glass Ball“ (1628) – garsiausias jo paveikslas. Jame pavaizduota daugybė objektų, o įdomiausia – stiklinė sfera fone, kurioje matosi ir pats Claeszas, stovintis prie molberto.

Prancūzas Žanas Baptiste'as Chardinas, laikomas visų laikų didingiausiu natiurmortų tapytoju, o paveikslas The Ray“ (1728), yra jo šedevras, kuriuo jis viliojo ateities menininkų kartas tapyti natiurmortus. Paveiksle yra keletas natiurmortams naujų elementų, iš kurių ryškiausiai pristatoma gyva būtybė katės pavidalu. Jį plačiai išstudijavo, žavėjosi ir kopijavo vėlesnių laikų menininkai, įskaitant Henri Matisse'ą.

Vienas geriausiai žinomų visų laikų menininkų Vincentas Van Gogas taip pat yra laikomas natiurmortų meistru, o jo paveikslas Vase with Fifteen Sunflowers“ (1888) – vienas garsiausių kada nors sukurtų Still Life žanro paveikslų. Šis paveikslas, 1987 metais sumušė brangiausio kada nors aukcione parduoto paveikslo rekordą, kai už beveik 40 milijonų dolerių buvo parduotas Japonijos investuotojui.

Natiurmortai ir šiandien puošia ne tik muziejų ar meno galerijų sienas

Šio, savo minimalizmu žavinčio žanro paveikslai žmones žavi jau tūkstančiais metų. Ir nors laikui bėgant keičiasi mūsų problemos, vertybės ir kai kurių dalykų supratimas, Still Life žanro paveikslai išlaiko savo populiarumą ir jų vertė, laikui bėgant tik auga.

Natiurmorto paveikslas gali tapti nuostabiu akcentu tiek klasikinio, tiek ir modernaus stiliaus interjere. Tad norėdami namus pagyvinti paveikslais, neskubėkite kabinti beverčių printų, kol neapsižvalgysite antikvariatuose ir galerijose, kuriose galima įsigyti natiurmortų. Juk autentiškas, originalus ir vienetinis menininko darbas ne tik padės pabrėžti Jūsų namų unikalumą, bet ir nuolat kvies paganyti akis, pasigrožėti, susimąstyti, o gal net ir išreikš Jūsų požiūrį į grožį ir estetiką.

Dėl savo išliekamosios vertės, natiurmorto žanro paveikslas gali pasitarnauti  ne tik kaip Jūsų namų interjero akcentas, bet ir kaip vertinga, originali dovana, kuri niekada nesusinaudos ir nenuvertės.

Užsukite pasigrožėti mūsų galerijoje eksponuojamais natiurmorto žanro paveikslais. Galbūt įsimylėsite šį žanrą, o gal net ir atrasite TĄ, savąjį natiurmortą, kurio tik ir laukia Jūsų namų sienos.

Leave a comment

Please note: comments must be approved before they are published.