Left Continue shopping
Your Order

You have no items in your cart

Dovanų kuponai
From €5000
Show options
Natiurmortas (Still Life) – kas tai per žanras ir kaip jį atpažinti?

Natiurmortas (Still Life) – kas tai per žanras ir kaip jį atpažinti?

Jo didenybė – natiurmortas. Kaip dailės žanrui, atsiradusiam dar prieš mūsų erą pavyko išlikti populiariam iki šių dienų?

Natiurmorto žanras yra kone toks pat senas kaip ir pati tapyba. Nors kaip žanras jis susiformavo tik penkioliktame amžiuje, šio žanro motyvai pastebimi dar gerokai prieš mūsų erą kurtuose senovės Egipto, antikos bei senovės rytų dailės kūriniuose.

Iš pirmo žvilgsnio, natiurmorto žanras gali pasirodyti labai siauras ir spraudžiantis į rėmus. Tačiau būtent jo gylis ir galimybė paveiksluose fiksuoti šiuo metu aktualius objektus bei kelti šiuo metu aktualius klausimus, leido šiam žanrui ne tik išlikti, bet ir klestėti.

Natiurmortą atpažinsite iš to, kad šio žanro kūriniuose visas dėmesys sutelkiamas į nejudančius objektus. Daugiausia dėmesio Still Life žanro paveiksluose skiriama gėlėms, vaisiams ar namų apyvokos daiktams.

Natiurmortų paveikslų magija yra ta, jog per juos, į mus supančius įprastus daiktus, turime galimybę pažvelgti tarsi naujomis akimis – tiriančiai, įdėmiai, su smalsumu. Net ir kasdien naudojami paprasčiausi daiktai, išdėstyti tam tikra, menininko sugalvota tvarka ir užfiksuoti dažais, rašalu, pastele ar bet kokia kita medžiaga, įgauna visiškai naują prasmę. Tampa tarsi persmelkti paslaptimi, gyvenimu, kuris nėra įprastas. O pats natiurmortas tampa tarsi laikino jų egzistavimo liudijimu.

 Daugumą natiurmortų būtų galima suskirstyti į keturias pagrindines kategorijas:

  • gėlių natiurmortai;
  • banketų ar pusryčių natiurmortai;
  • gyvūnų natiurmortai;
  • simboliniai natiurmortai.

Įdomu tai, jog natiurmortus galima kurti bet kokiu meno stiliumi, ne tik realistiniu menu. Tačiau, kad būtų laikomas natiurmortu, paveikslas turi vaizduoti nejudančius daiktus. Natiurmortuose niekada nevaizduojami žmonės, o ir gyvūnai juose dažniausiai vaizduojami negyvi – pvz. sumedžiota žvėriena, sužvejota žuvis.

Neretai šio žanro darbai laikomi įspėjimu, apie materialinių malonumų, tokių kaip maistas ar vynas laikinumą, ir gyvybės, pavyzdžiui vazoje pamerktų gėlių ar ant stalo gulinčio nušauto žvėrelio, trapumą.

Norint pamatyti tikrąjį Still Life žanro paveikslo grožį, svarbiausia į jį žvelgti su smalsumu – tiriančiu žvilgsniu, nebijant savęs paklausti „ką tai reiškia? Ar tai atsitiktinis daiktų rinkinys, ar juos rinkdamasis menininkas norėjo parodyti kažką ypatingo?“. Juk kaip ir bet kuris kitas meno kūrinys, natiurmortas slepia daug gilesnius dalykus nei tik gražių objektų vaizdavimas.

Natiurmorto paveikslui pasirinkti objektai menininkui paprastai turi ypatingą reikšmę asmeniniu, kultūriniu, visuomeniniu, religiniu ar filosofiniu lygmeniu. Jie gali būti susiję savo savybėmis (pvz. spalva ar tekstūra), jų pavadinimai gali prasidėti ta pačia abėcėlės raide, ar turėti bet kokį kitą savitą šifrą. Tad besigrožėdami natiurmorto paveiksluose vaizduojamų objektų estetika, visuomet paieškokite ir slaptos menininko žinutės.

Read more
Seniausi ir žymiausi pasaulyje natiurmortai – nutapyti dar prieš mūsų erą!

Seniausi ir žymiausi pasaulyje natiurmortai – nutapyti dar prieš mūsų erą!

Ankstyviausi žinomi natiurmorto paveikslai buvo sukurti egiptiečių dar XV amžiuje prieš Kristų. Senovės laidojimo vietose buvo aptikti laidotuvių paveikslai su maistu, įskaitant pasėlius, žuvį ir mėsą. Garsiausias senovės Egipto natiurmortas buvo aptiktas Mennos kape, kurio sienas puošė išskirtinai detalios kasdienybės scenos.

Vėliau, pasaulyje įsigalėjus krikščionybei, natiurmortuose vaizduojamiems daiktams būdavo teikiama simbolinė reikšmė. Na, o šešiolikto amžiaus pradžioje, mokslui įgaunant vis didesnę reikšmę, religinės temos mene ėmė po truputį atsitraukti į šalį, todėl menininkai ėmė stebėti ir fiksuoti gamtos pasaulį bei kasdienius daiktus atskirai, be religinio ar mitologinio konteksto. Būtent tuo metu ir suklestėjo Natiurmorto žanras.

Štai keletas geriausių visų laikų natiurmorto žanro paveikslų.

Tikroviško vaizdavimo ir dramatiško apšvietimo paveiksluose pradininku laikomas Italų menininkas Caravagio. Abu šiuos aspektus jis pritaikė natiurmorte „Basket of fruit“. Be itin realistiško vaisių vaizdavimo, šis paveikslas žavi ir intriguoja jame pavaizduotais pakirmijusiais vaisiais. Diskutuojama, ar meistras taip tapė todėl, kad tik tokius vaisius turėjo, ar todėl, kad norėjo perteikti gilesnę prasmę.

Amerikietis Pieteris Claeszas buvo vienas svarbiausių savo laikų natiurmortų tapytojų. Jis garsėja vanitas arba natiurmortais, kuriuose yra mirties ar pokyčių simboliai, primenantys apie jų neišvengiamumą. „Vanitas with Violin and Glass Ball“ (1628) – garsiausias jo paveikslas. Jame pavaizduota daugybė objektų, o įdomiausia – stiklinė sfera fone, kurioje matosi ir pats Claeszas, stovintis prie molberto.

Prancūzas Žanas Baptiste'as Chardinas, laikomas visų laikų didingiausiu natiurmortų tapytoju, o paveikslas The Ray“ (1728), yra jo šedevras, kuriuo jis viliojo ateities menininkų kartas tapyti natiurmortus. Paveiksle yra keletas natiurmortams naujų elementų, iš kurių ryškiausiai pristatoma gyva būtybė katės pavidalu. Jį plačiai išstudijavo, žavėjosi ir kopijavo vėlesnių laikų menininkai, įskaitant Henri Matisse'ą.

Vienas geriausiai žinomų visų laikų menininkų Vincentas Van Gogas taip pat yra laikomas natiurmortų meistru, o jo paveikslas Vase with Fifteen Sunflowers“ (1888) – vienas garsiausių kada nors sukurtų Still Life žanro paveikslų. Šis paveikslas, 1987 metais sumušė brangiausio kada nors aukcione parduoto paveikslo rekordą, kai už beveik 40 milijonų dolerių buvo parduotas Japonijos investuotojui.

Natiurmortai ir šiandien puošia ne tik muziejų ar meno galerijų sienas

Šio, savo minimalizmu žavinčio žanro paveikslai žmones žavi jau tūkstančiais metų. Ir nors laikui bėgant keičiasi mūsų problemos, vertybės ir kai kurių dalykų supratimas, Still Life žanro paveikslai išlaiko savo populiarumą ir jų vertė, laikui bėgant tik auga.

Natiurmorto paveikslas gali tapti nuostabiu akcentu tiek klasikinio, tiek ir modernaus stiliaus interjere. Tad norėdami namus pagyvinti paveikslais, neskubėkite kabinti beverčių printų, kol neapsižvalgysite antikvariatuose ir galerijose, kuriose galima įsigyti natiurmortų. Juk autentiškas, originalus ir vienetinis menininko darbas ne tik padės pabrėžti Jūsų namų unikalumą, bet ir nuolat kvies paganyti akis, pasigrožėti, susimąstyti, o gal net ir išreikš Jūsų požiūrį į grožį ir estetiką.

Dėl savo išliekamosios vertės, natiurmorto žanro paveikslas gali pasitarnauti  ne tik kaip Jūsų namų interjero akcentas, bet ir kaip vertinga, originali dovana, kuri niekada nesusinaudos ir nenuvertės.

Užsukite pasigrožėti mūsų galerijoje eksponuojamais natiurmorto žanro paveikslais. Galbūt įsimylėsite šį žanrą, o gal net ir atrasite TĄ, savąjį natiurmortą, kurio tik ir laukia Jūsų namų sienos.

Read more
Antikvaras - garantuoja augančią vertę

Antikvaras - garantuoja augančią vertę

Nėra nieko maloniau kaip įsigyti autentišką ir originalią prekę, kuri ne tik puošia namų interjerą, bet ir kasmet pastebimai brangsta. Visi mėgsta leisti savo pinigus į įvairius daiktus, bet retai kas susimasto ar jie ištikrųjų vertingi ir unikalūs?

Kolekcininkai pastebi, kad kokybiškų ir originalių daiktų kainos tapo itin dinamiškos, pastebimai ir nuosekliai auga. O garsiųjų ir senųjų porceliano ar krištolo gamintojų antikvariniai gaminiai kasmet brangsta iki 10% ir daugiau, todėl ši investicija šiuo metu labai vertinga.

Žmonės stereotipiškai mąsto, jog investuojant į daiktus, tai geriausia daryti investuojant į tauriuosius metalus ar deimantus, nors dažnai šios puošmenos dūla stalčiuose ar seifuose, nes jomis džiaugtis, dėl didelės vertės, būna baugu. Tačiau yra sprendimas ne tik saugiai investuoti, bet kartu ir džiaugtis bei džiuginti.

Perkant antikvarinę produkciją ir norint garantuotos grąžos ir vertės augimo, visuomet siūloma rinktis tik gerai vertinamus ir pasaulyje paklausius gamintojus, kuriuos ir pristatome, kaip: Meissen, Nympehburg, Krister Porzellan-Manfaktur porceliano, Saint Lambert Glass, Nachtmann, AJKA-Faberge krištolo, Loius Philippe, Vokietijos ar Prancūzijos laikrodžių ir daug kitų garsių ir seniausių gamintojų ar menininkų produkciją.

Įsigijus antikvarinių daiktų – porceliano puodelių, rankų darbo vazų, kolekcinių lėkščių, krištolo indų, laikrodžių ar paveikslų, tokiomis investicinėmis prekėmis galite džiaugtis kasdien, o drauge jų vertė kasmet auga be jokių pastangų. 

Aišku nepamirškite, įsigijus prekę būtina išsaugoti ant jos esančius originalius ženklinimus ar ypač priklijuotas etiketes, nes tai identifikuoja autentiškumą ir vertę. Būkite originalūs ir išmintingi, pasidairykite ir investuokite į savo ar artimųjų džiaugsmą, interjerą ir vertę auginančius daiktus su mūsų pagalba.

Read more
Antikvaro unikalumas ir autentiškumas

Antikvaro unikalumas ir autentiškumas

Namų erdvė, tai vieta, kur skleidžiasi jūsų asmenybės unikalumas, vieta į kurią norisi grįžti, nes viskas taip sava ir pažįstama. Nebūtinai namai turi būtų prabangūs, jog būtų didingi ir išskirtiniai. Unikaliais juos daro net ir mažos detalės.

Šiais, skandinaviškos mados laikais, kai visi galime namus įsirengti tiesiog kaip iš katalogo, labai svarbu sudėti tinkamus akcentus. Net ir nedidelė pokario porceliano statulėlė svetainėje, tikrais potėpiais išdabintas paveikslas ar išskirtinis, praeito šimtmečio eleganciją spinduliuojantis, šviestuvas miegamajame gali sukurti prabangos, autentiško ir išskirtinio interjero pojūtį.

Įsivaizduokite, jog rytą pradedate su rankų darbo auksčiausios kokybės paauksuotu, porcelianiniu puodeliu. Jis mena dar XX a. ir tikriausiai būtų puikus pašnekovas, kupinas neįtikėtinų istorijų. Antikvaras yra vertinamas tuo, jog tai riboto leidimo daiktai, kurie pasaulyje jau nebėra ir nebebus gaminami. Kiekvienas daiktas turi autentiškus ar jam tik būdingus ženklinimus – logotipais, įspaudais, numeracija ar ženklinimais lipniomis to laikmečio etiketėmis. Mūsų antikvaras būtent toks ir yra – autentiškas, unikalus ir išskirtinis.

 

Garsus ir pasaulyje vertinamas Meissen, Nympehburg, Krister Porzellan-Manfaktur porcelianas, Saint Lambert Glass, Nachtmann, AJKA-Faberge krištolas ir daugybė kitų gamintojų, kurių antikvarinės produkcijos vertė kasmet sparčiai auga. Tai patvirtinimas, jog rankose laikysite tik originalą ir vertę išlaikantį kūrinį, o ne masinės gamybos bevertį rezultatą.

Unikalumas slypi tiek paprastume, tiek mažose detalėse, tiek gamybos technologijoje, kurios niekas atkartoti nebesugebės. Visa tai suteikia išskirtinio šarmo. Antikvaras yra puikus būdas suteikti namams autentišką ir originalią dvasią. Platus asortimentas tiek gamintojų, tiek dizaino  ar stiliaus prasme, nes kiekvienas daiktas yra individualus. Mūsų antikvaras padės jums susikurti tokį interjerą, kurio negalima bus rasti niekur kitur, tik pas jus!

Read more